Facebook

Hievii Media logo czarne

Pobierz naszą aplikację Hievii Store

Jak wybrać właściwy software house?

Software

Jak wybrać właściwy software house?

Spis treści

Wybór właściwego wykonawcy dla naszego przyszłego projektu, może okazać się kluczem do sukcesu. Dlatego nie powinniśmy podejmować decyzji bez podstawowej wiedzy w zakresie IT. Dobry Software House powinien przede wszystkim doradzić, przeprowadzić analizę a w szczególnych przypadkach nawet odmówić wykonania projektu, gdyż zdarza się, że oczekiwania klienta znacznie przekraczają budżet lub są po prostu fikcją.

Czym jest software house i jak wybrać?

Software House to firma programistyczna, która zajmuje się tworzeniem rozwiązań IT. Software House’y skupiają się na projektowaniu wysokiej jakości oprogramowania takich jak dedykowane aplikacje mobilne.

Większość SH świadczy usługi wykraczające poza samo tworzenie kodu. Zakres ich kompetencji obejmuje też UX(User experience) oraz UI(User interface).

Poniżej przedstawiamy według nas najważniejsze punkty na co zwrócić uwagę wybierając dobry software house.

Jak wybrać właściwy software house?

1. Przetestuj wiarygodność SH

Tutaj przeczytasz, jak przetestować wykonawcę Twojej przyszłej strony lub aplikacji. Możesz też sprawdzić wykonane realizacje Software House’u i jeżeli chodzi o aplikacje, mobilne to pobierz i przetestuj je na telefonie. Obecnie jest wysyp sztucznych firm z fałszywym portfolio, które nie podają bezpośrednich linków do testowania aplikacji..dlaczego? Ponieważ coś ukrywają.

2. Unikaj podejrzanie tanich ofert

Nie wybieraj od razu najtańszej oferty. Cena jest często bezpośrednio powiązana z jakością. Jeżeli w przyszłości planujesz rozwijać swój projekt, wybór najtańszych rozwiązań może to uniemożliwić. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie SH będzie sprawdzonym partnerem.

3. Zapytaj czy testują oprogramowanie

Nie ważne jak dobry jest Software House, jest to prawie niemożliwe, aby produkt był wolny od błędów. Nawet aplikacja Facebook’a ma błędy. Testowanie podczas programowania jest nieodzowną częścią procesu, dlatego zawsze pytaj, czy SH posiada jakąkolwiek kontrolę jakości, czy może przypadkiem nie „robią” aplikacji na kolanie.

4. Zapytaj w jakiej technologi pracują

Obecnie najpopularniejsze rozwiązania to Flutter oraz React Native. W Hievii Media stosujemy głównie oprogramowanie Flutter, a to ze względu na wydajność oraz uniwersalność kodu na większości platform. To właśnie o Flutter oparte są takie aplikacje jak Allegro, Rossmann, aplikacje Adobe czy Google.

Jak wybrać właściwy software house?

5. Zapytaj o metodykę

Zachowanie struktury w firmie programistycznej jest ważne i na ogół znane, choć wciąż jeszcze nie zawsze stosowane. Dowiedz się czy SH, z którym decydujesz się współpracować, stosuje metodologię SCRUM lub inne podejścia. Działanie w duchu SCRUM opiera się na dostarczaniu produktu w małych przyrostach, co powoduje, że w dowolnym momencie wiemy, gdzie jesteśmy i mamy działającą wersję produktu.

A więc jak wybrać?

Wybranie kompetentnej firmy może okazać się kluczem do Twojego sukcesu. Jeżeli szukasz sprawdzonego Software House’u, to skontaktuj się z nami lub przetestuj nasze realizacje.

Artur Faryj

Artur Faryj

Podchodzę z Pisza i pracuję w IT. Pasjonuję się fotografią, lokalną tradycją i dobrą książką.

Dołącz do osób korzystających z cotygodniowych artykułów

Czytaj dalej

Ile kosztuje stworzenie i utrzymanie strony internetowej?

Ile kosztuje stworzenie i utrzymanie strony internetowej?

Wszystko zależy od tego jak strona jest wykonana, ile posiada elementów, funkcji, podstron, itp. Czy zlecisz wykonanie strony lub zdecydujesz się zrobić to samemu.

23 czerwca 2021

#Biznes

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?

Zwrócić uwagę na firmę i jej media społecznościowe, zapytaj o obsługę i support, przejrzyj i oceń portfolio oraz panel CMS, spotkaj się osobiście lub online.

11 maja 2021

#Biznes

27 słów podsumowujących psychologię copywritingu

27 słów podsumowujących psychologię copywritingu

Ludzie zrobią wszystko dla tych, którzy: • Wspierają ich marzenia • Uzasadniają ich niepowodzenia • Łagodzą ich obawy • Potwierdzają ich podejrzenia • I pomagają rzucać kamieniami we wrogów

2 stycznia 2021

#Copywriting

Ciasteczka

Dbamy o Twoje dane i chcielibyśmy używać plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia.